בנקים בישראל

מעוניין/ת בהלוואה?
מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם.

בדיקת זכאות להלוואה

המערכת הבנקאית בישראל מאופיינת במבנה ריכוזי מהגבוהים בעולם המערבי. מעל ל- 60% מהפעילות הבנקאית מרוכזת בידיהם של שני הבנקים הגדולים – בנק לאומי ובנק הפועלים. כאשר מוסיפים גם את בנק דיסקונט מגיעים למעבר ל- 80% מהשוק שנמצא בידיהם של שלושה בנקים.
מעבר לפעילות הבנקאית הקלאסית מציעים הבנקים מגוון רחב מאוד של שירותי פיננסיים ובכללם שירותי משכנתאות, הלוואות, אשראי, שירותי השקעות, אפיקי חיסכון פנסיוניים ובעצם עוסקים כמעט בכל סוג של פעילות כלכלית, מה שהופך אותם למרכיב בעל השפעה עצומה על המשק הישראלי.

בנקים למשכנתאות

בנקים למשכנתאות הם בנקים אשר פועלים באישור המדינה להעניק משכנתא לציבור הרחב עפ”י תנאים שקבע בנק ישראל. המונח “בנק למשכנתאות” מבלבל מעט כיוון שלא מדובר בבנק דה פקטו, אלא במי שמורשה להעניק הלוואות משכנתא, למשל חברות ביטוח ולא רק בנקים.בישראל בנקים ייעודים המספקים משכנתא לציבור הרחב כמו בנק טפחות ובנק משכן. בישראל נחשבים הבנקים לאוטוריטה בתחום המשכנתאות והציבור הרחב פונה לבקשת משכנתא מהבנקים, בד”כ מהבנק שבו מתנהל חשבון הבנק של המבקש.
משכנתא היא ההלוואה הכי משמעותית שכל אדם לוקח בחייו ויוצר לעצמו התחייבות ארוכת שנים, ומלבד זאת מחזיר ריבית שהגובה שלה הינה לפחות חצי מהלוואת הקרן, ולעתים הריבית משתווה לקרן. במילים אחרות אם תיקחו הלוואה של מליון ש”ח לשלושים שנה, תחזירו בתום התקופה כשני מליון ש”ח. לכן חשוב מאד לעשות השוואה בין משכנתאות ולבחור את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.
בחירה נכונה של משכנתא תחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים. כיוון שרובנו אינם מבינים במשכנתא, תנו למומחים בלתי תלויים לעשות את העבודה בשבילכם.

3,011 צפיות

 

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה