הלוואה מהירה

במהלך חייו של כל אדם ואדם יכול להגיע לשלב שהוא צריך הלוואה מהירה כדי לסדר עניין דחוף. יש בחיים צמתים קריטיים ומשמעותיים בהם נדרשים להחלטות הרות גורל מבחינה בריאותית, מבחינה פיזית ומבחינה כלכלית. כאב שיניים פתאומי, ניתוח דחוף שאסור לדחותו או פציעה שנגרמת עקב פעילות מסוימת, והביטוח אינו מכסה במלואו, או אפילו צורך במעבר דירה או ברכישת רכב לצרכי עבודה ופרנסה. כול המצבים האלה דורשים כסף ומיד כאשר הפתרון הוא הלוואה מהירה. הזמינות למקורות כספיים מיידיים היא לא דבר של מה בכך וככל שהאפשרויות לקבלת הלוואה מהירה נגישות יותר וקלות יותר להשגה, כך היכולת להחליט החלטה עניינית ונכונה, הופכת לפשוטה יותר.


קרה לכם פעם שנכנסתם לחשבון הבנק שלכם וגיליתם שהמינוס עבר את התקרה שהבנק מאפשר ועכשיו אין לכם אפשרות למשוך מזומנים? אז חשבתם על הלוואות מהירות כדי לפתור את הבעיה.
או שאולי ראיתם איזה דיל בעיתון ל-3 לילות בפריז, העיר האהובה עליכם, דיל שלא רואים כל יום ואתם חייבים להפתיע את האישה אבל מה לעשות, צריך כסף בשביל זה וכרגע אין אפשרות? כל אלו ועוד מקרים רבים נוספים מצריכים הלוואות חוץ בנקאיות מהירות, הלוואות שלא דורשות הרבה בירוקרטיה וטרטורים אלא תוך זמן קצר יש אישור להלוואה ויותר חשוב – יש כסף בחשבון!

מי צריך הלוואה מהירה ומתי?

הלוואה מהירה, בדיוק כפי ששמה מרמז, היא הלוואה שניתנת במהירות על ידי גורם פיננסי מוסדי או פרטי, תוך מתן מינימום ביטחונות וערבויות אך גם תוך התחייבות לריביות גבוהות מהמקובל במשק והסתפקות בסכומים נמוכים יותר מאלו שיכל מבקש ההלוואה לקבל לו פנה לקבלת הלוואה בנקאית רגילה ונורמטיבית. בכל מצב, ולמרות הדחיפות והבהילות לקבלת כסף מיידי ומהיר, כדאי להתעשת ולהימנע מפניה לגופים פרטיים המבטיחים הלוואה מהירה ללא ערבויות וללא ביטחונות ובעצם מהווים שוק אפור שמספקים הלוואות מהירות בתנאים דרקוניים ובריביות נשך רציניות, והתועלת שבקבלתן המהירה והמיידית, לעיתים, הופכת לחסרת משמעות אל מול תנאי ההחזרים הקשוחים והבלתי ניתנים ליישום שלהם. גם החלטות כבדות משקל צריכות להילקח מתוך שיקולים רציונאליים ובחינת כל התועלות והחסרונות, ואפילו שנדמה כי אין זמן והדחיפות גוברת, לקיחת הלוואה מהירה היום יכולה להיות חמורה והרסנית בהמשך.


עוד דבר שיש לשים עליו דגש הוא כי ככל שהצורך בלקיחת הלוואה למוגבלים עולה, כך גם הסיכון שלוקח המלווה עולה מכיוון שאין בידיו את הזמן הראוי לבחינת יכולות העמידה של הלווה בתנאי ההחזר, דבר זה מביא לתנאי ריבית גבוהים יותר מאשר הלוואה רגילה וזהו סטנדרט מקובל שקשה מאוד להתווכח לגביו. הריבית מסמלת את הערך הכספי המשוער של ההלוואה בסוף התקופה, ואף גורם פיננסי, שמבקש להרוויח מפעילותו, לא יסכים לוותר בקלות על רווחים אלו.

הלוואות מהירות מחוץ למסגרת

בעבר היה ניתן לקבל הלוואות מהירות כמו גם הלוואות בכלל אך ורק מהבנק, ומי שהחשבון שלו בבנק היה מוגבל או שהוא לא היה מקבל אישור להלוואה מכל סיבה אחרת היה בבעיה והיה צריך לחפש לעצמו אופציות אחרות כמו משפחה וחברים ולעיתים אף לפנות לאפשרויות מימון שאינן חוקיות. כיום ישנן חברות ביטוח, חברות אשראי, קרנות שונות ועוד, שמציעות הלוואות מהירות חוץ בנקאיות ללא קשר למסגרת בבנק. חברות אלו ברוב המקרים לוקחות עמלות גבוהות יחסית לעומת מה שלוקחים בבנקים.

הלוואה מהירה מהבנקים

לבנק כידוע יש מסגרת כללית (אובליגו) וברגע שחורגים מהמסגרת הזו אין כמעט שום אפשרות לקבל הלוואה (למעט הלוואה אל מול נכס מסויים) אך מי שנמצא בתוך המסגרת הכללית הזו, גם אם החשבון שלו במינוס יכול לקבל הלוואות מהירות מהרגע להרגע, הלוואות שיפתרו לו, ולו לזמן קצר את הבעיות שהוזכרו למעלה.


בעבר הלוואות מהירות מהבנק היו עניין מסורבל הרבה יותר והיו דורשות אישורים ושאר טרטורים אך מאז שנכנסו חברות המימון החיצוניות הבינו בבנקים שאם הם לא יתאימו את עצמם הם יאבדו לקוחות רבים, ולכן הם מאפשרים היום לקחת הלוואות בתוך דקות דרך האינטרנט או הטלפון.
בסיכומו של דבר, ההחלטה על לקיחת הלוואה מהירה צריכה להילקח, בעולם אידיאלי, בתנאי מעבדה שבהם יש די זמן להרהר ולחשב, לשקול ולנתח במציאות הצורך עולה על השיקול הרציונאלי ועדיין, חשוב לנסות ולמקסם כמה שיותר את אלמנט ההיגיון על פני האמוציה והרגש.
13,563 צפיות


תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה