הלוואות בצקים

הלוואות בצקים הן ברוב המצבים בסכומים קטנים יחסית ולטווח קצר, הניתנות על ידי גופים חוץ בנקאיים. הלוואה בצ קים נועדה בעיקר לאנשים הזקוקים לסכום כסף לא גדול באופן מיידי, כגון – כיסוי מינוס, טיסה דחופה לחו”ל, קניית רכב, שיפוץ בבית, הוצאות לכיסוי טיפולים רפואיים ומגוון מטרות נוספות.


היתרון של הלוואות בצקים הוא מהירות הטיפול בהלוואה והאפשרות לצאת עם סכום הכסף המבוקש עוד באותו היום, דבר אשר כמעט לא אפשרי בסוגים אחרים של הלוואות. עם זאת, חשוב לזכור כי הריבית של הלוואה בצ קים לרוב גבוהה יותר מהמקובל ולכן מומלץ לפנות לדרך זו רק כאשר לא עומדות בפניכם אלטרנטיבות טובות יותר.

מי צריך הלוואות בצקים

הלוואות בצקים ניתנות לרוב באופן מהיר, ללא ערבים וללא ביטחונות. החברות המציעות זאת נוטלות על עצמן סיכון גדול ולכן גם הריבית גבוהה בהתאם. הן יבקשו לבדוק את פעילותכם בחשבון הבנק שלכם בחודשים האחרונים, לוודא כי לא חזרו לכם צ’קים וכי אינכם לקוחות מוגבלים. חלקן יבקשו לבדוק דברים נוספים אולם לרוב הלוואות בצקים אינן כוללות בדיקות מרחיקות לכת.


כאשר אתם נוטלים הלוואות בצקים, אתם מקבלים בצ’ק מזומן את ההלוואה ומחזירים כנגדה צ’קים לפירעון עתידי, בגובה סכום הלוואה בצ קים בתוספת הריבית שנקבעה. אם הצ’קים יוצגו בבנק שלכם ויפרעו מדי חודש עד לסיום ההחזר הכל תקין, אך אם צ’ק שיציג המלווה לבנק יחזור עקב אי כיסוי, תידרשו לשלם ריבית פיגורים, וכאן טמונה הבעיה הגדולה של הלוואה בצ קים – ריבית הפיגורים היא גבוהה משמעותית מריבית הפיגורים הנהוגה בהלוואות אחרות והיא לרוב מחושבת על בסיס יומי. מהיום בו חזר הצ’ק שלכם, חובכם ילך ויתפח כל יום בגלל ריבית הפיגורים. אנשים רבים אשר לקחו הלוואות בצקים נקלעים למעין מעגל קסמים, בו הם לא מצליחים לגייס את הסכום שעליהם להחזיר ושוקעים בחובות גדלים והולכים, מבלי יכולת לכסות אותם. כאן תיכנס, במקרה הטוב, הוצאה לפועל ובמקרה הרע יהיו אלו גורמי גביה מפוקפקים, המעניקים שירותי גביה למלווה.

מה צריך לדעת על הלוואה בצ קים

הלוואות בצ’קים הן דרך מצוינת לקבל הלוואה מיד ללא טרטורים, ביורוקרטיה מיותרת, בטחונות וערבים. אולם אם אתם פונים לאפיק זה, עליכם לקחת בחשבון שני דברים – ראשית, אתם משלמים ריבית גבוהה יותר מאשר הלוואה שהייתם לוקחים בדרכים אחרות; שנית – עליכם להיות בטוחים שבעתיים בכושר ההחזר שלכם, על מנת שלא להפוך את הלוואות בצקים הבודדת שלקחתם להשתעבדות, שתעלה לכם זמן וכסף רב ותטריד את מנוחתכם עוד זמן רב לאחר מכן.


עסקים רבים פונים לאפיק של הלוואה בצ קים כאשר הבנקים והגופים הפיננסיים האחרים המלווים אותם מסרבים לתת להם אשראי נוסף, מסיבה זו או אחרת. במצב כזה חישבו שנית האם זהו האפיק המתאים – אם גופים פיננסיים שונים סירבו לבקשתכם, כנראה שיש לכך סיבה טובה, ובמקרה כזה נטילת הלוואות בצ’קים יכולה להיות מסוכנת לכם ולעסק שלכם.
9,019 צפיות


פרטים נוספים על הלוואות בצקים

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה