הלוואה ללימודים

הלוואה ללימודים היא הנפוצה ביותר בין הסטודנטים ורבים נוטלים מדי שנה הלוואות ללימודים, במטרה לאפשר לעצמם ללמוד ולהתפתח בתחום המקצועי בו בחרו או בו הם עוסקים. בעולם בו אנו חיים קשה להתקדם מבלי ללמוד והיום, יותר מאי-פעם, אנשים מוצאים את עצמם לומדים עד לגילאים מבוגרים הרבה יותר, במטרה לצבור יתרונות יחסיים רבים ככל האפשר, אשר יעזרו להם להשתלב בתחום המקצועי שלהם באופן הטוב ביותר. איננו מתכוונים רק ללימודים אקדמיים, אלא לכל סוג של לימודים והכשרה מקצועית אשר משדרג אתכם מקצועית ותורם להתפתחותכם האישית וליכולת ההשתכרות שלכם בעתיד.


מאחר וידוע כי לימודים משפרים את כושר ההשתכרות של הלומד, גופים רבים מציעים הלוואות ללימודים המיועדות ללימודים, בתנאים נוחים במיוחד. זאת מתוך הנחה שכאשר הלווה יסיים את לימודיו, יעלה בעקבותיהם כושר ההשתכרות שלו והוא יוכל לעמוד ביתר קלות בהחזר ההלוואה. הנתונים הסטטיסטיים תומכים בכך – כל שנת לימוד נוספת משפרת את רמת השכר והדבר נכון כמעט בכל מגזר במשק. זוהי הסיבה העיקרית להיצע הגדול כל כך של הלוואה ללימודים ולתחרות הרבה בין הגופים המציעים אותן, הן גופים בנקאים והן גופים חוץ בנקאיים.

סיבות לקבלת הלוואה ללימודים

סטודנט ממוצע בישראל מרוויח שכר השווה לפחות מ-3,000 ₪, והמצב לא שונה מהותית בשאר מדינות העולם המערבי. ידע הוא כוח, אך השכלה עולה כסף ושכר הלימוד בישראל מגיע עד לכ-25,000 ₪ בשנה ובכל מקרה לא נופל מ-10,000 ₪. כל זאת לפני שדיברנו על עלות חומרי הלימוד, ההוצאות הנלוות ללימודים וההוצאות השוטפות שעל הסטודנט לשאת בהן – שכר דירה, תשלומים שוטפים וכדומה.


מובן שמשכורת של פחות מ-3,000 ₪ אינה מספיקה למימון לימודים וזוהי הסיבה לכך שלמעלה מ-80% מהסטודנטים המתגוררים מחוץ לבית הוריהם, פונים לקבלת הלוואה ללימודים.

סוגי הלוואות ללימודים

הלוואה ללימודים ניתנת בשתי צורות עיקריות – האחת היא הלוואה רגילה, המתפרסת על פני כל תקופת הלימודים או אף נמשכת לאחריה. השנייה היא הלוואה בה תקופת הלימודים או חלקה, הן תקופות “גרייס”, בהן הלווה אינו מחזיר עדיין את ההלוואה. רק לאחר תום הלימודים או לקראת סיומם, הוא מתחיל להחזיר את ההלוואה בתשלומים חודשיים שווים, עד לפירעונה המלא. אם אתם שוקלים להתחיל ללמוד או לשדרג את השכלתכם המקצועית, ואין ברשותכם כרגע את מלוא הסכום הדרוש לשם כך, הלוואה ללימודים יכולוה להיות מתאימה לכם. חפשו אילו תנאים מציעים הבנקים וגופים פיננסיים אחרים והשוו בין ההצעות לקבלת ההצעה הטובה ביותר.


לצורך קבלת הלוואה ללימודים תידרשו להציג אישור על קבלתכם ללימודים ודרישה לתשלום שכר לימוד. חלק מהגופים המציעים ה יסכימו להלוות לכם את מלוא הסכום וחלקם יסכימו להלוות שיעור מסוים משכר הלימוד. כך או כך – הדרך ללימודים אקדמיים עוברת כיום, ברוב המקרים, דרך קבלת הלוואה ללימודים, המאפשרות ללמוד בראש שקט ולהבטיח את העלייה העתידית בשכרכם.
3,521 צפיות


תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה