הלוואות למורים

הלוואות למורים מיעודות לעובדי הוראה והן בדרך כלל בתנאים שלריבית טובה מאוד. בצד שני הלוואות למורים ניתנות בתנאים מסוימים. בנק מסד הלוואות למורים מעניקה בדרך כלל את הטבות האלה אבל יש גם הלוואה הסתדרות המורים או הלוואות ארגון המורים שהם גם הלוואות למורים בתנאים טובים במיוחד.
בדרך כלל בנק מסד מציע הלוואות למורים בתנאים נוחים ומספיק להביא תא התלושים המוכיחים שאתה עובד הוראה ומקבלים הלוואה למורים כאשר החזר הלוואה יעשה ישיר מהמשכורת, כך שהבנק לא צריך אפילו ערבים.


ארגון המורים הלוואות או הלוואות למורים הסתדרות המורים או הלוואות למורים משרד החינוך הן גם הלוואות מיוחדות שרק עובדי הוראה יכול לקבל כאשר יש קריטריונים מסוימים כדי לקבל אותן.
בנוסף קיימות הלוואה למורים ללא ריבית, הלוואות למורים לרכישת דירה, הלוואות למורים לרכישת רכב, הלוואות למורים במקרים של מחלה ועוד.

איך לקבל הלוואות למורים בתנאים טובים ובקלות

המורים בישראל בוודאי מתקנאים בעמיתיהם שבחו”ל שם נחשב מקצוע ההוראה למקצוע חשוב, בעל תדמית חיובית, מקצוע בעל יוקרה ומעבר להכל מקצוע ששכרו בצידו. מורים בישראל עובדים קשה ודואגים לחנך את הדור הבא אך עם זאת חלה שחיקה עצומה במעמד המורה בישראל והמשכורות המשולמות למורים נחשבות כנמוכות ובלתי מספקות. במקרים בהם שני בני הזוג עובדים בהוראה עלולים בני הזוג למצוא עצמם במציאות כלכלית דחוקה וכאשר המורה נדרש לגייס סכום כסף גדול, לדוגמה עבור מימון אירוע משפחתי כמו בר מצווה או חתונה, או מימון כסף לשדרוג הרכב או רכישת רכב חדש, מימון שיפוץ בבית ועוד.


למזלם של המורים המדינה נחלצת לעזרתם ויש סבסוד הלוואות למורים. מורה נחשב כעובד בטוח בעל יציבות מבחינת הכנסה ותעסוקה, ולכן נחשבים על ידי בנקים או חברות המאפשרות הלוואות חוץ בנקאיות כמו חברות אשראי, חברות ביטוח וכו’ כלקוח אמין ויציב. המדינה כאמצעי תגמול עבור ציבור המורים מוציאה מכרז עבור הלוואות למורים לכל מטרה מסובסדות בתנאים אטרקטיביים עבור המורים ואנשים העובדים בהוראה. המכרז כולל סוגים שונים של הלוואות כאשר הסכום של הלוואות למורים מוגבל.

איזה הלוואות למורים עובד הוראה יכול לקבל

מורים, כמו כל עובד אחר, יכול לקבל סוגים שונים של הלוואה. המורה יכול לבקש ולקחת הלוואה למימון קנית רכב, הלוואה למימון חופשה, הלוואה למימון חתונה, הלוואת רווחה, הלוואה למימון לימודים אקדמאים וכו’. סכום ההלוואה המסובסדת הינו מוגבל לתקרה של 18,000 ש”ח כאשר המורה יכול לקחת מספר הלוואות למורים מסובסדות עד לסך כולל של כ- 30,000 ש”ח.


גם המורים שבדרך יכולים ליהנות מהלוואה מסובסדת למימון שכר הלימוד אשר יכול להפוך למענק עבור סטודנטים המסיימים את התואר בהצלחה תוך ארבע שנים ומשתלבים במשרת הוראה דרך משרד החינוך לאחר קבלת התואר. תנאי ההלוואה המסובסדת עבור המורים כרוכה בהחזר תשלומים חודשים עד ל- 24 חודשים בריבית נמוכה ואטרקטיבית. מעבר לאפשרות לקחת הלוואות לכל מטרה יכול המורה לקבל הלוואת רווחה בגובה 8,000 ש”ח ללא תנאי ולכל מטרה לה הוא נזקק.

יש לבדוק את השוק לפני שלוקחים הלוואות למורים

לפני שמורה לוקח הלוואה עליו לבדוק את היכולת להחזיר אותה ולבדוק מהו סכום ההחזר החודשי שיתווסף להוצאות משק הבית של משפחתו בה יוכל לעמוד ללא כניסה למצוקה כלכלית. הבנק מבוטח מכיוון שהוא יכול לנגוס מקרן הפנסיה של המורה לכן כדאי שהמורים יחשבו היטב לפני לקיחת ההלוואה. הלוואה דרך הבנק הזוכה במכרז קבועה מראש ובלתי ניתנת לשינוי לכן חשוב שהמורה יבדוק בבנקים אחרים וגם בחברות המאפשרות הלוואות חוץ בנקאיות מהם התנאים אותם הם מציעים וכך יעשה השוואה וילמד איזה הלוואה משתלמת עבורו.


בנקים אחרים וכן חברות המימון החוץ בנקאי ישמחו תמיד לאפשר הלוואה למורים אשר נחשבים כלקוחות ללא סיכון גבוה ויוכלו כמעט תמיד להתחרות בתנאים של ההלוואה המסובסדת על ידי המדינה. אתרי האינטרנט של הבנקים מספקים מידע לגבי הלוואה למורה וניתן ליצור קשר טלפוני עם בנקים, חברות אשראי וכו’ לקבלת פרטים או הצעה אטרקטיבית.

3,846 צפיות

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה