הלוואות לסטודנטים

מגיל צעיר דוחפים אותנו הסובבים לשאוף ללמוד ולהצליח בלימודים לעתיד טוב יותר. עם סיום לימודי התיכון שלרוב הם בחינם, מגיע הפרק השלב השני בלימודים – השלב האקדמאי ההשכלה הגבוהה, שעלות מימונם גבוהה הרבה יותר.
כאן נכנסות לתמונה דבר שרבים צריכים הלוואה לסטודנטים. סיימת את הליך ההרשמה בהצלחה התקבלת לחוג הנחשק, עכשיו הגיע שלב לא קל למרבית האוכלוסייה – מימון הלימודים, וסוגיית הלוואות לסטודנטים בהתאם. עלות שנת לימודים בלי הוצאות נוספות הכוללות לרב: נסיעות,מגורים, מחייה וחיי יומיום ועוד, עומדת סביב 10,000 ₪ לשנת לימודים והאינטנסיביות של חיי הסטודנטים מקשים על מציאת עבודה בנוסף לשעות הלימוד הרבות ולכן התלות בהלוואות לסטודנטים היא לרב מחייבת.

הלוואות לסטודנטים בתנאים מעודפים

גם הליך ההרשמה ההתחלתי מחייב סכומים די נכבדים הכוללים מקדמה, דמי הרשמה ועוד. כך לדוגמא שחייל משוחרר שעכשיו חזר מטיול חובק עולם ובזבז את כספו למעשה לא יכול להתחיל ללמוד ללא בחירת הלוואה ממגוון הלוואות לסטודנטים. למעשה בפנייה לבנקים לצורך הלוואות לסטודנטים תידרשו לפתוח חשבון סטודנט, לאחר שתציגו את כל המסמכים המאשרים שאכן התקבלתם למוסד לימודים מוכר בארץ.


לאחר פתיחת החשבון המותאם לסטודנטים תוכלו להתעניין בנוגע להלוואות הנוגעות לסוג חשבונכם במקרה זה הלוואות לסטודנטים.
למעשה ישנן הלוואות המוכרות בעיקר לשני צרכים עיקריים בחיי הסטודנט, הלוואה לסטודנטים לצורך כיסוי עלות שנת הלימודים או הלוואות לסטודנטים לצורכי המחייה השונים,הנדרשים לצורך השלמת הלימודים.הבנקים למעשה הגדירו את ענף הלוואות לסטודנטים בהתאם למשך זמן הלימודים,ואורח החיים המורכב של הסטודנטים ומאפשרים לסטודנטים תנאי החזר נוחים יחסית ליתר האוכלוסייה.

הלוואות לסטודנטים ללא ריבית

רוב בנקים בישראל מעדיפים להעניק הלוואות לסטודנטים ללא ריבית. נכון שבנקים רוצים להרוויח ואז נשאלת השאלה למה הם הפכו להיות פילנתרופיים, מדוע באיזה מטרה הבנקים נותנים הלוואות לסטודנטים ללא ריבית.
התשובה היא פשוטה – הבנקים מצפים שברגע שסטודנטים פתחו אצלם חשבון כדי לקבל הלוואות לסטודנטים ללא ריבית לבנק יהיו לקוחות חדשים. אפילו אם בשנים הראשונות לא ירוויחו מהצד הזה, אין ספק שבעתיד מקבלי הלוואות לסטודנטים ללא ריבית יהפכו לעובדים שמפקידים משכורות, צריכים כרטיס אשראי, משכנתא וכדומה.


יש גם סטודנטים שגם עובדים וגם לומדים. מדובר על רבים מהמגזר המבקשים לרכוש לעצמם השכלה גבוהה אך יחד עם זאת חייבים לעבוד ובדרך כלל במשרה חלקית או מלאה על מנת לכלכלת את עצמם בכבוד ולעמוד בכל הוצאות המחיה המתייקרות מעת לעת. המצב הכלכלי המורכב השורר בישראל מערים קשיים לא רק על מגזר השכירים והעצמאיים אלא גם על הסטודנטים הרבים המתקשים לעמוד בשכר לימוד גבוה ביחס למדינות אחרות. לכן מתן הלוואות לסטודנטים ללא ריבית הנה אפשרות הקוסמת לבני כל המגזרים ועל אחת כמה וכמה לסקטור הסטודנטים העובדים והלומדים מבוקר עד לילה.

מי איפה אפשר לקבל הלוואה לסטודנטים

מלבד הבנקים שהם המוסד המוכר ביותר בתחום של הלוואות לסטודנטים באופן כללי, ישנם גופים וקרנות שונים המאפשרים הלוואות לסטודנטים. לרוב הלוואה לסטודנטים מצד גורמים אלה ניתנים על פי קריטריונים מסוימים, שכן נותני ההלוואות וקרנות אלה הם לרב אנשים פרטיים ואגודות שונות. חלק מן הקריטריונים למתן הלוואות לסטודנטים הם: שירות קרבי, מעבר לתואר שני בהצלחה, איזור מגורים , מגזר ועוד…


אם כך סטודנט יקר סיימת את קורס הפסיכומטרי המייגע, נלחמת על כל נקודה על מנת להתקבל למוסד המבוקש, זהו חלק עיקרי בדרך להגשמת היעד והשגת התעודה, אך כעת עליך לבדוק ולשקול היטב את דרכי מימון הלימודים ולבחור בכובד ראש אחת או יותר ממבחר הלוואות הסטודנטים המוצעות כיום אשר יקלו עליך את השלמת הלימודים ואת החיים במהלכם.
קיימת אפשרות לקבל הלוואות לסטודנטים משרד החינוך במיוחד עבור אלה שלומדים עבור תעודת הוראה כי בעתיד הם יהיו מורים ועוביד מדינה. הלוואות לסטודנטים משרד החינוך מקבלים בקלות בעלי תוארים אשר רוצים לעשות הסבה מקצועית ויתחילו ללמד בבית הספר.

הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים

בדרך כלל הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים אינן מותנות בצורך להביא ערבים או לשעבד נכסים. מדובר על סכום כסף לא מבוטל שניתן בתנאי לפריסת החזרים לטווח הרצוי על הסטודנט ובהתאם ליכולתו הכלכלית העומדת לרשותו. יתר על כן, חשוב לדעת על הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים שלעתים ניתנות לתשלום רק לאחר סיום הלימודים והשתלבות בשוק העבודה ולכן חשוב לבדוק כל הלוואה לגופה ולברר מהן הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים המתאימות והמשתלמות לכם ביותר לפני לקיחתה.


ישנם גופים פיננסיים רבים העוסקים במתן הלוואות באישור משרד האוצר ותחת פיקוחו. כמובן שבתחום זה ניתן למצוא הלוואות בנקאיות והלוואות חוץ בנקאיות הניתנות על סמך תנאים התחלתיים שונים. הלוואה בנקאית תלויה במצב החשבון ובמסגרת האשראי ואילו הלוואה חוץ בנקאית אינה תלויה בשום גורם וניתנת בדרך כלל בתנאים מקלים ולא נוקשים כמו אלה שניתנים על ידי הבנקים בישראל.
יש לקרוא את התנאים הכרוכים בלקיחתה ולבדוק שהגוף עומד תחת פיקוח משרד האוצר. יש לוודא על חברת המימון כי מדובר בגוף אמין, וותיק וידוע בתחום ההלוואות על מנת שתהיו בטוחים כי ההלוואה נכונה ומפוקחת על ידי גופים גדולים ומסודרים במשק.
5,281 צפיות


תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה