הלוואות לשכירים

כאשר אדם עובד בעבודה כלשהי, בה הוא מקבל שכר מגורם חיצוני, הוא נקרא שכיר. כבעל סטטוס כזה הוא יכול לקבל הטבות רבות, מעבר למשכורת החודשית על כל מרכיביה או לתנאים במקום העבודה. במידה ושכיר מחפש הלוואה לשכירים, במטרה לרכוש נכס כלשהו, לצאת לחופשה חלומית, לשפץ את הבית ועוד, עומדות לפניו אופציות רבות ומגוונות יותר מבעלי סטטוס אחר. משום כך הלוואות לשכירים עשויות להיות משימה קלה יותר מאשר הלוואות מסוגים אחרים.

מספר דרכים בהם ניתן לקבל הלוואות לשכירים

• הלוואה על חשבון הכספים הבנק – כל הכספים המצויים ברשותו של אדם, בין אם במסגרת העובר ושב ובין אם בפיקדונות שונים, מהווים את הדרך הנוחה והמהירה ביותר המאפשרת הלוואות לשכירים. עצם העובדה שסכום הכסף גדל עם כל משכורת שנכנסת לחשבון, מאפשר הלוואות לשכירים לרכשית נכסים שונים מבלי להיכנס למינוס או לחרוג מהתקציב.


קבלת מקדמה על חשבון המשכותר – המשכורת בדרך כלל מועברת לחשבון הבנק בתאריך קבוע. אך מה קורה אם אדם מעוניין לרכוש דבר מה בתאריך הקודם לכך? כאן נכנסת למשוואה אופציית המקדמה. המקדמה הנה תשלום הניתן על חשבון המשכורת, במועד מוקדם יותר מהמועד שבו המשכורת בדרך כלל מועברת לעובד. המקדמה מותנת בתנאים מסוימים, המשתנים ממעסיק למעסיק ויכולה להיות מועברת לעובד באמצעות המחאה או בזיכוי חשבון הבנק. סכום המקדמה מנוכה מהמשכורת בעת העברתה אל העובד במועדה הרגיל.
הגדלת מסגרת אשראי בנקאית במקום הלוואה – מסגרת האשראי בחשבון הבנק מתייחסת לסכום מוגבל, המאפשר לבעל חשבון הבנק להיכנס למשיכת יתר (אוברדראפט). הסכום משתנה מאדם לאדם, בהתאם להכנסות ולהוצאות החודשיות שלו. עקב החוקים החדשים, כל חריגה ממסגרת זו תגרום לחסימת החשבון ולכל השירותים הכלולים בכך, כגון חסימת כרטיס האשראי והחזר צ’קים. אפשרות מסגרת האשראי מועילה לביצוע מימון לשכירים, מאחר ששכיר מקבל הכנסה חודשית קבועה עקב משכורתו ובכך זכאי למסגרת אשראי גמישה יותר, בהתאם לסכום המשכורת אותה הוא מקבל.
• הלוואה בנקאית לשכירים – בנקים רבים מציעים ללקוחותיהם הלוואות מגוונות לכל מטרה, בהתאם למצב הכספי בחשבון הבנק. ההלוואות יכולות להיות בתנאים שונים – בין אם צמודות למדד או לדולר ובין אם בתוספת ריבית קבועה או משתנה – הכל בהתאם לצרכיו ויכולותיו של מבקש ההלוואה.
• הלוואה לשכיר מליסינג – חברות רבות משתפות פעולה עם חברות ליסינג, ובייחוד עם כאלו המחכירות רכבים. באמצעות חברת הליסינג ניתן לחכור רכב לתקופה של מספר שנים קבוע מראש, כשבסופה החוכר יכול לרכוש את הרכב במחיר סמלי או להחזירו לחברת הליסינג. על ידי שיתוף פעולה זה מתאפשר מימון לשכירים המבקשים לרכוש רכבים למיניהם או נכסים אחרים.
• הלוואה לשכיר מחברות האשראי – מציעות הלוואות שונות, כאשר תוספת הריבית משתנה בהתאם לסוג הכרטיס שבבעלותו של המבקש. מעבר לכך, גם חברות ביטוח או חברות המתמחות במימון חוץ בנקאי מציעות סוגי הלוואות שונים. בנוסף, חברות רבות, המוכרות נכסים למיניהם, מציעות הלוואות לשכירים המאפשרות לממן את הנכסים.
• הלוואה לשכירים חוץ בנקאית – מוסדות פיננסיים רבים מציעים הלוואות המאפשרות מימון לשכירים בתנאים מוגוונים. התנאים של הלוואות לשכירים שונים, בהתאם למצבו הכספי של המבקש אותן.

הלוואות לשכירים ללא ערבים

שכירים נעזרים מדי פעם במקורות מימון בנקאיים וחוץ בנקאיים על מנת לעמוד בהצלחה בהוצאות הגדולות לעומת ההכנסות הנמוכות. הלוואות לשכירים ללא ערבים הן היתרון הגדול של שכירים כאשר תלוש המשכורת שלהם יכול להיות הוכחה על העמידה בתנאי ההלוואה, כך שהם יכולים לקבל הלוואות לשכירים ללא ערבים.
בנקים במיוחד שמכירים את הלקוחות שלהם כשכירים ורואים שמידי חודש במשך השנים המשכורת נכנסת לבנק כמו שעות שוויצרי מסתפקים בזה ומעניקים הלוואות לשכירים ללא ערבים.

הלוואות לשכירים בהוראת קבע

שכיר שיש לו מקום עבודה בטוח יכול לקבל בקלות יחסית הלוואות לשכירים בהוראת קבע. היתרון של מימון כזה הוא שניתן לדעת במדויק כמה כסף יש לשלם בכל חודש ולעשות חישובים כדי שלא יקרה מצב שהחשבון יהיה במינוס או לא יעמוד בהחזר התשלומים של הלוואות לשכירים בהוראת קבע.
בדרך כלל ניתן לקבל הלוואות לשכירים בהוראת קבע מהבנקים או דרך כרטיס האשראי כאשר ניתן לסדר את העניין בשיחה טלפון וחתימה על מסמכים און ליין.

הלוואות לשכירים ללא ריבית

הלוואות לשכירים ללא ריבית ניתן להשיג ברוב המצבים דרך מקום העבודה אבל לא רק. בארגוני העובדים הגדולים יש קרנות מיוחדות שמאפשרות לקבל הלוואות לשכירים ללא ריבית במצבים שהעובד נזקק לסכומים כסף עבור מטרות אישיות. במיוחד לנוכח המציאות הכלכלית הקשה המוכתבת בימים אלה ומשפיעה על כל כיס במיוחד של השכיר.
גם הבנקים יכולים להציע הלוואות לשכירים ללא ריבית במיוחד כאשר רוצים לקלוט לקוחות חדשים.

הלוואות לשכירים בצקים

גופים חוץ בנקאים מעדיפים לתת הלוואות לשכירים בצקים מאחר שיש להם את הביטחון ששכיר יצליח להחזיר את ההלוואה ללא בעיות גלל שהוא מקבל כל חודש משכורת לחשבון הבנק שלו. כדי לקבל הלוואות לשכירים בצקים מספיק להראות לחברת המימון תלושים בחודשים אחרונים ולכתוב את הצ’קים לפי ההסכם.
היתרון של הלוואות לשכירים בצקים הוא שהשכיר יכול לעשות תוכניות פיננסיות לעורך הזמן כאשר הוא יודע שבמשך 12 חודשים לדומה יוצא לו צ’ק להחזרת הלוואה שקיבלת.


לסיכום, ניתן לראות כי קיימות דרכים רבות ומגוונות לקבלת הלוואות לשכירים. לכן, במידה ואתם מבקשים לרכוש דבר מה ואינכם מעונינים לחרוג מהתקציב, בדקו האם ישנן הלוואות לשכירים טובות, המתאפשרות בעזרת מעמדכם כשכירים.
5,643 צפיות

Bar-750

לקריאה נוספת על הלוואות לשכירים

Bar-750
תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה