הלוואות פרטיות

כאשר משתמשים במונח הלוואות פרטיות מתכוונים לשני דברים שונים. המשמעות הראשונה היא הלוואות הניתנות על ידי גופים פיננסיים שונים, כמו בנקים או אחרים, לאדם פרטי, וזאת במטרה להבדילן מהלוואות עסקיות. המשמעות השנייה היא הלוואות הניתנות באופן פרטי מאדם אחד לאדם אחר. במאמר זה נתייחס למונח הלוואות פרטיות כאל הלוואות הניתנות ללווים פרטיים שאינם עסקים ונניח להלוואות פרטיות הניתנות על ידי אדם פרטי אחד לאדם פרטי אחר.


הלוואות פרטיות ניתן לקבל ממגוון רחב ביותר של מקורות, החל בבנקים וכלה בשוק האפור. הן ניתנות במטרה לממן כל מיני הוצאות בהן אנו נתקלים באופן צפוי או בלתי צפוי במהלך חיינו, מרכישת רכב חדש ועד לטיסה לחו”ל, ממימון לימודים ועד למימון הוצאות רפואיות. הלוואות ואשראי הן דרך נוחה לחלק את התשלום עבור מוצר או שירות כלשהו על פני תקופת השימוש בו או חלקה. אף אם בעבר מרבית האנשים היו נרתעים מלעשות שימוש בכלים פיננסיים אלו, הרי שהיום היקף השימוש בהם הולך וגדל.

הלוואות פרטיות – כל הדרכים

ישנן דרכים רבות לקבל הלוואות פרטיות ודרכים רבות להחזיר אותן. להבדיל מהלוואות לעסקים, המגיעות לעתים למאות אלפי שקלים, הלוואות פרטיות, שאינן מיועדות לרכישת דירה או נכס ממשי אחר, לרוב אינן גבוהות ועומדות על כמה אלפי שקלים עד כמה עשרות אלפי שקלים. ישנן דרכים רבות לקבל הלוואות פרטיות אולם נתמקד בעיקריות שבהן:

 • הלוואה מהבנקים
  כן, שוב הבנקים. הבנקים הם המקום הטבעי להתחיל בו את החיפוש אחר הלוואה פרטית המתאימה לצרכיכם. הבנקים יתאימו את גובה הריבית ואת תנאי ההלוואה לכושר ההחזר שלכם ולסיכון שהם נוטלים על עצמם במתן ההלוואה, והם יעריכו זאת על סמך היכרותם אתכם, ניהול החשבון השוטף שלכם, הכנסותיכם והוצאותיכם ועל פי הייעוד של הכסף שאתם מבקשים.
  בשלב הראשון, תוכלו לנסות את מזלכם בקבלת הלוואות פרטיות דרך הבנקים המסחריים בישראל. סכום ההלוואה, תנאי ההחזר שלה וגובה הריבית ייקבעו, בהתאם לקריטריונים האישיים שלכם – מצב החשבון, הכנסות, פיקדונות, כושר החזר, רמת הסיכון של הבנק ועוד.
  צריך לקחת בחשבון כי תהליך קבלת ההלוואה דרך הבנקים נחשב לארוך, מורכב ומסורבל וכי לא תמיד יינתן אישור.

 • הלוואה מקרן הפנסיה
  ש לכם כספים המופקדים בקרן פנסיה? דרך נוספת עבורכם לקבל הלוואות פרטיות היא לקחת הלוואה פרטית על חשבון הפנסיה שלכם. בהנחה שצברתם וותק מסוים בקרן הפנסיה, וכי הסכום שאתם זקוקים לו מספיק נמוך מהסכום שצברתם, קרנות הפנסיה ישמחו לתת לכם הלוואות בתנאים נוחים, על חשבון הכספים שלכם שמופקדים אצלם, בשיעור הנקבע על ידם.
 • הלוואה מחברות אשראי
  חברות אשראי נוהגות לתת הלוואות פרטיות בגובה נמוך באישור מהיר, אך בריבית גבוהה במעט מהריבית שיגבו מכם בבנק. היתרון באפיק זה הוא שמרבית ההלוואות מחברות האשראי הן הלוואות אקספרס, שאינן מצריכות תהליך אישור מייגע והן יכולות להיכנס לחשבונכם תוך יום או יומיים.

 • הלוואה ממקום העבודה
  מקום העבודה שלכם משלם לכם משכורת מדי חודש והמשכורת שלכם יכולה להוות עבורו ביטחונות למתן הלוואה פרטית. מקומות עבודה רבים, פרטיים וציבוריים, מעניקים הלוואות פרטיות לעובדיהם למגוון מטרות ומנכים את החזר ההלוואה מהמשכורת המשולמת לעובד. זקוקים להלוואה פרטית? התחילו את מסע החיפושים אצל הבוס שלכם ואולי תופתעו לגלות שזוהי הדרך המשתלמת מכולן.

 • הלוואה מחברות חוץ בנקאיות
  דרך נוספת לקבל הלוואות פרטיות היא באמצעות חברות חוץ בנקאיות, כדוגמת חברות אשראי, חברות ביטוח, קרנות פנסיה, קרנות גמל ועוד.
  כך למשל, חברות ביטוח מציעות ללקוחות לקבל הלוואות מהכספים הצבורים בקרן הפנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל וכו’.


  כיוון שהכספים הללו משמשים כבטוחה להחזר ההלוואה, התנאים שלהם בדרך כלל אטרקטיביים יותר.
  עם זאת, במקרים רבים הריביות של הלוואות פרטיות ממקורות חוץ בנקאיים הינן גבוהות יותר. בנוסף, הסכומים המוצעים דרכן, בדרך כלל נמוכים בהשוואה לסכומים המוצעים מטעם הבנקים.
  בכל מקרה, חשוב לבצע סקר שוק והשוואת מחירים בין החברות, המציעות לכם הלוואה פרטית. כמו כן, חשוב לבדוק את רמת האמינות והמוניטין של החברה החיצונית, המספקת הלוואות ולוודא כי היא פעולת תחת רישיון בנק ישראל.

 • הלוואות המותאמות לקהל יעד מסוים
  לעיתים בנקים ו/או גופים חוץ בנקאיים מציעים מסלולי הלוואות בתנאים ייחודיים לקהלי יעד שונים – הלוואות למורים, הלוואות לעצמאים, הלוואות לשכירים וכו’ וכו’….

יתרונות וחסרונות במסלולי ההלוואות פרטיות

כדי למצוא את מסלול של הלוואה פרטית האידיאלית עבורכם חשוב לבצע בדיקה קפדנית והשוואה יסודית, בכל ההיבטים הרלוונטיים – סכום החזר, גובה הריבית, עמלות, ביטחונות ועוד.
במידה שיש לכם תהיות, ספקות או שאלות, תוכלו להיעזר בשירותם המקצועי והאדיב של חברות חיצוניות ובלתי תלויות, המעניקות ייעוץ פיננסי וכלכלי. נציג מחברה כזו ילווה אתכם לכל אורך הדרך, יבצע השוואות נדרשות וימצא עבורכם את ההצעה הכי אטרקטיבית בתחום של הלוואות פרטיות.

5,011 צפיות


תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה