מימון לרכב

לפני שנים רבות, רכב פרטי היה נחלתם של בעלי האמצעים. רק לכאלה אשר ידם היתה משגת, היתה האפשרות לרכוש רכב חדש או רכב יד שנייה. כיום ישנן אפשרויות רבות של מימון לרכב. גם אם מצבכם הכלכלי אינו מזהיר, רכישת רכב היא לא מותרות, כי אם לעיתים הכרח. סוג הרכב, לעומת זאת, יכול עדיין לסמל דבר או שניים על בעליו כגון: מצבו הכלכלי, החברתי, האישי וכולי.
נמאס לך לבזבז זמן וכסף במוסך? חולם על אוטו חדש? באמצעות מימון לרכב, תוכל להפוך את הפנטזיה למציאות! קניית רכב חדש אינה עניין של מה בכך. עם כל תשלומי המיסים, ההוצאות הקבועות, המשכנתא, המינוסים והחבויות, בוודאי קשה לך להתחייב להוצאה כה גבוהה.

אפשרויות של מימון לרכב

מימון לרכב הוא שיטה אשר בה ניתן לרכוש רכב חדש או יד שנייה, על ידי תשלום מקדמה ראשונית והמשך היתרה בתשלומים חודשיים ונוחים. שיטה זו הינה קלה ומומלצת, שכן במקום להוציא סכום גדול (אשר יכול להיות לנו כמשענת בתוכנית חיסכון בבנק), תשלמו עבור רכישת הרכב בתשלומים חודשיים נוחים, אשר יהפכו לחלק מן ההוצאות החודשיות הקבועות. כיום ישנן חברות מימון רכב גדולות ואמינות שעושות זאת, כדוגמת אוויס ואלבר וכן חברות קטנות יותר ומוכרות פחות.
כיום, עומדות בפניך 3 אפשרויות לנטילת הלוואה למימון לרכב חדש או משומש:

1. מימון לרכב באמצעות הבנק

הבנקים בישראל מציעים לך מגוון אופציות לקבלת הלוואות ופתרונות למימון לרכב. הם עושים זאת או על ידי מתן הלוואה ייעודית לרכישת רכב או באמצעות הלוואה לרכב מיוחדת לעסקאות מימון רכב דרך חברות ליסינג שונות.


חשוב לציין כי הלוואה דרך הבנק כרוכה, בדרך כלל, בשעבוד הרכב או לחילופין בשעבוד נכס אחר שווה ערך. כמו כן, הם לא תמיד מציעים הלוואה ב- 100% מימון לרכב

2. מימון רכב באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות

ישנם גופים חיצוניים לבנק (הפועלים תחת אישור ורישיון של בנק ישראל), המציעים מגוון הלוואות אטרקטיביות לרכישת רכב חדש ו/או משומש – חברות ביטוח, חברות אשראי, קרנות פנסיה, קופות גמל, בתי השקעות וכו’.

לשיטת הלוואה זו שלושה יתרונות דומיננטיים:
א. גמישות בתנאי ההחזר שבאים לידי ביטוי בפריסת התשלומים, תשלומי החזר קבועים, אפשרות לבצע פירעון מוקדם ללא עמלות
ב. אופציה לשינוי תנאי מימון רכב, בהתאם למצב הכלכלי ועוד ועוד
ג. הלוואה לרכישת רכב חוץ בנקאית, לרוב, אינה מצריכה שעבוד של הרכב.
חשוב: ישנה חשיבות רבה לבדיקת רמת האמינות והמוניטין של הגוף החיצוני המלווה, למניעת הסתבכויות בלתי רצויות עם השוק האפור.

3. מימון רכב באמצעות ליסינג

שיטה פופולארית ואטרקטיבית למימון לרכב היא – ליסינג מימוני. במסלול זה, מוצעות לך מגוון הלוואות ב- 100% מימון ובתנאים ייחודיים: תשלום מקדמה מוסכמת מראש, פריסת תשלומים חודשיים וקבועים ותשלום סופי.

להלוואה לרכב באמצעות ליסינג מימוני יש מספר יתרונות בולטים במיוחד:
א. גמישות בתשלום על הרכב
שבאה לידי ביטוי הן בתשלום המקדמה, הן בתשלום ההחזר החודשי (שנע בין עשרות ש”ח לאלפי ש”ח) והן בתשלום הסופי
ב. כיוון שהרכב שייך לחברת הליסינג עד למתן התשלום האחרון, אין צורך לשעבד אותו


ג. תנאי החזר מוסכמים וידועים מראש, ללא השפעה של תנודות בריבית.
ד. סכום הלוואה דרך חברות ליסינג הוא, בדרך כלל, נמוך יותר, בשל העובדה שהן מקבלות מחירים מוזלים יותר עבור המכוניות שהן רוכשות
הקפדה על ביצוע סקר שוק והשוואת מחירים בין החברות השונות, תאפשר לך ליהנות מקבלת מימון לרכב בתנאים משתלמים וכדאיים.
4,949 צפיות

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה