משכנתא

בימים אלה נהייתה רכישת בית למשהו אופנתי שאיננו פוסח על כל מי שזה עתה התחתן. קניית בית הפכה קונצנזוס לאומי עד למצב שאם אתה לא משלם על משכנתא בכל חודש אתה יוצא דופן. רגע לפני שאתם גם הולכים אחרי הטרנד, תזכרו שלא בכל המקרים הרוב צודק. הנה מבחר של מינוסים הקשורים בקניית נכס נדל”ן שכדאי לקחת לתשומת לבכם.בלי לחשוב על משכנתא, השיקול המרכזי שרבים מונחים על פיו כשהעת לבחור ברכישת נכס נדל”ן בעדיפות על השכרת דירה הוא כי תשלום הלוואת משכנתא עולה ביתרונות שלו על תשלום שכ”ד בכל חודש, בגלל שבסוף תשלומי המשכנתא, הנכס יהפוך לנכס בבעלותו של הרוכש. השיקול הזה היה בהחלט יכול להיות נכון, במידה וחלק משמעותי מהבית לא היה של הבנק למעשה.

 

9,647 צפיות

 

מי צריך משכנתא

לקיחת הלוואת משכנתא משולה לסוג של השתעבדות פיננסית לבנק, ובמידה ולא תמשיכו עם החוזה שעליו נתתם את אישורים מול הבנק, קניית הדירה מאד מהר עשויה להפוך מנכס למעמסה כבדה מנשוא. מפוני המשכנתאות שאותם אפשרי למצוא מידי שנה ברחוב כתוצאה מהקושי לעמוד בתשלומי משכנתאותמשכנתאות גבוהים יוכלו וודאי להיות עדים לכך.
עוד לא הזכרנו את עניין הריבית שאותה עליכם להחזיר לבנק, שהיא חלק מובנה מהסה”כ החודשי שעלינו להחזיר בהחזר המשכנתא, וכן את ההוצאות הנוספות הכרוכות ברכישת דירה (ביטוח חיים, מיסי עסקה, ביטוח מבנה וכיו”ב), הרי שהמשוואה כי רכישה של דירה היא משתלמת הופכת להיות תמוהה משהו.
קיימים עשרות אתרים המציעים מגוון אפשרויות לשילוב המסלולים השונים בהלוואת המשכנתא, אתם מוזמנים להזין את ההצעות האלו למחשבון המשכנתא המקצועי שלנו ולבדוק חלופות אפשריות, כמו פריסה שונה וכמו הפחתה והוספה ממסלול למסלול, בדקו את המשמעות בתשלום החודשי ואת הנזק הכולל, אל תשכחו להביא בחשבון את האופי המיוחד של כל מסלול בתוך הלוואת המשכנתא שלכם.


זוגות רבים יחסית בונים על רכישת דירה מהסיבה הפשוטה כי ההורים שלהם מאד רוצים ובגלל שמכריהם עברו כבר את שלב קניית הבית והם כל כך לא רוצים לא להיות חלק מהחגיגה. אף על פי כן יש לזכור שרכישת נכס נחשבת אחת מהצעדים העסקיים החשובים ביותר במהלך החיים שלנו, וכפועל יוצא כל מיני שיקולים אישיים שניתן לסכמם ברצון ברצון “להיות בעניינים” במפגש סוציאלי שבו ניגשים לעניין של משכנתאות, לא אמורים לשחק תפקיד בקבלת החלטה מסוג זה.
בנוסף על כול מה שנאמר, יש לזכור כי אנחנו לא בעלי יכולת ניבוי, וכפועל יוצא גם אם התברכנו בהבנה נדל”נית וגם אם נראה לנו שאנו לגמרי יודעים איזהו אפיק השקעה בטוח, בסופו של יום אין ממש ביכולתנו לדעת בביטחון אם הערך של הבית שלא מזמן רכשנו אכן יגדל.

בניית תמהיל משכנתא מורכבת בגדול משני דברים חשובים:

א. חלוקת ההלוואה למסלולים השונים

ב. קביעת תקופת החזר ההלוואה

יש כמובן את העניין של לוח סילוקין קרן שווה לעומת שפיצר, המהדרין יוסיפו שגם הלוואת בוליט היא לוח סילוקין בפני עצמו, אבל זה לא העניין, ולא ניכנס לסיפור הזה של לוחות הסילוקין בשלב הזה
נצא רגע מתוך נקודת הנחה שהאינטרס של הלווים הוא לקצר את ההלוואה כמה שניתן, גם זה דבר שכדאי להאריך בו, אבל לא עכשיו
כמובן שאנחנו זוכרים שבנק ישראל הגביל את האפשרות לקחת משכנתא שמשתנה בתדירות של פחות מחמש שנים, (ובכלל זה הפריים, ומשתנה כל שנה ומשתנה כל שנתיים וחצי, וצמודת דולר ויורו ושאר צימוקים) עד כדי שליש מכלל ההלוואה.

 
עכשיו השאלה: איך אנחנו מהנדסים את ההלוואה שלנו ומתכננים אותה באופן הכי טוב.
תשובה: עוד לא נולד המהנדס, שיכול לחתום על התכנית…
למה? בגלל שבכל סוג מסלול יש סיכונים וסיכויים לעומת המסלולים האחרים, הסברים על המסלולים השונים דורשים הרבה מלל, מה שלא הולך לקרות עכשיו.
מה כן? אני מזכיר לכם שניתן לראות המלצות לתמהילי משכנתא בפורומי המשכנתא השונים

חשוב: כל המידע על משכנתא נכתב ע”י מומחי משכנתאות שלא מכירים אתכם, ולא מכירים את האופי של ההתנהלות הכלכלית שלכם. יעוץ המשכנתאות בנוי ממח ולב, המח הוא של יועץ המשכנתאות, והלב הוא שלכם…
בבניית תמהיל משכנתא צריך לזכור שלא כל דבר מתאים לכל אחד, יש יעוץ שלאחד הוא מעולה ולחברו הוא גרוע, וכן להפך. יעוץ משכנתא נכון, הינו כזה שלוקח בחשבון את הלווים המסויימים שעומדים כרגע לקחת את ההלוואה.
יתכן שהדבר הטוב ביותר שאתם אלו שתבנו את התמהיל שלכם, כמובן אחרי שתבינו את המשמעויות של האפשרויות השונות, אבל גם אם לא תרצו לעשות זאת בעצמכם ותקחו יועץ משכנתאות, בכל זאת כדאי לכם להבין מעט על ההשלכות של בחירה במסלול כזה או אחר, ככה תוכלו להסב את תשומת ליבו של היועץ לאופי ההלוואה הרצוי לכם.

מעוניין/ת בהלוואה?
מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם.

בדיקת זכאות להלוואה

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה